לןגן

מקרונים ורדים תות שדה

מאת: סיון אוחיון אברג׳ל, פורסם: 30/12/2021 | 14:40
מקרונים ורדים תות שדה

תקציר המתכון: קינוח מושלםםם מיוחד וטעים בטירוף , המתכון של השף יותם אוטולונגי מהסרט "געגועים מתוקים" שבקולנוע

קטגוריה: קינוחים, מספר מנות: 0, זמן הכנה: 0 דקות, כשרות: כשר פרווה, דרגת קושי: בינוני

מרכיבים

אופן הכנה

  1. קחו שתי תבניות תנור ועליהן נייר אפייה או משטח סיליקון עם שקעים למקרונים.  במידה ואתם משתמשים בנייר אפייה פשוט, ציירו 30 עיגולים שווים על כל נייר ואז הפכו את הנייר כך שהציור יפנה כלפי מטה.

  2. תחילה, את הקמח שקדים והאבקת סוכר לטחון יחד במעבד מזון עד לאיחוד ומרקם דק דק. בכדי שהעוגיות ייצאו חלקות וללא גבשושים.

  3. ערבבו אותם יחד בקערה ואז הוסיפו מחצית מנוזל החלבונים, את מי הורדים, וצבע המאכל. השתמשו במרית כדי לקפל ולמעוך את התערובת יחד למשחה אחידה. הניחו את המשחה בצד.

  4. ערבבו את הסוכר והמים בקלחת קטנה וחממו לחום בינוני-גבוה. השתמשו במדחום  לוודא שהתערובת מגיעה לחום של 117 מעלות. בזמן שהתערובת מתחממת, הקציפו במהירות את החלבונים עד שהחומר יוצר שפיצים לבנים נוקשים. הורידו את המהירות לרמה נמוכה והמשיכו להקציף את החלבונים בזמן שהסוכר מגיע לטמפרטורה הרצויה , משהגיע הסוכר לטמפרטורה, בזהירות ובעדינות שפכו אותו אל קערת המיקסר עם חלבוני הביצים ותנו להם להתערבב. הגבירו את המהירות ותנו לתערובת המרנג להתערבב יחד עד שהיא נעשית לבנה, מנצנצת ומתקררת לטמפרטורת החדר, בערך 7-8 דקות.

  5. קחו את המרנג והוסיפו אותו בעדינות למשחה בקערת הבחישה. תצטרכו למעוך הכול יחד כדי לשבור את המשחה אל תוך המרנג. התערובת אמורה להיעשות חלקה, נוצצת, ובעלת צבע ורדרד, מלאו חצי מהתערובת לתוך שקית זילוף עם צנטר פייה חלקה 1.5 ס"מ. החזיקו את קצה השקית מעל מרכזו של עיגול המרנג הראשון על המגש שלכם ובעדינות לחצו עד שהוא מתמלא. אם יש נקודה קטנה למעלה, אל תדאגו, היא תתמזג. מלאו את התבנית הראשונה בצורה זו, ואז חזרו על כך עם שאר המרנג בתבנית השנייה.

  6. עכשיו מגיע החלק המלחיץ אך ההכרחי. הרימו את התבנית והטיחו אותה על השיש , מס פעמים הפעולה תוציא את בועות האוויר כדי ליצור חלק עליון רך וחלק. תנו לתבניות לשבת בחוץ בערך 30 דקות כדי להתייבש וליצור קרום מלמעלה. כשכמעט עברו 30 דקות הציבו רשת אפייה במרכז התנור וחממו אותו מראש לחום של 175 מעלות. אפו את התבנית הראשונה למשך 6 דקות, ואז סובבו את התבנית כדי לוודא אפייה שווה ותנו למקרונים להישאר באפייה עוד כ- 7-8 דקות.  הוציאו את התבנית ותנו למקרונים להתקרר לחלוטין ואפו את התבנית השנייה באותה הדרך. תנו לתבנית השנייה להתקרר לחלוטין גם.

  7. 5.אספו את העוגיות על ידי מריחת כמות של בערך כפית ריבת-תותים/ כל קרם שאתם אוהבים.. על הצד השטוח של אחת העוגיות. אז, הציבו מקרון נוסף באותו הגודל מעל וסובבו בעדינות כדי לוודא שהמילוי נמרח לקצה ושהכריך מוחזק יחדיו. קררו אותם במקרר בקופסאות אטומות עד שתהיו מוכנים להגישם. תנו להם לשבת במשך כמה דקות מחוץ למקרר לפני ההגשה ותיהנו.

  8. הצעות לשדרוג:

  9. אני זילפתי במילוי מעט קרם פטל (מוכן למקרונים) , מסביב קצפת צמחית שהקצפתי למרקם יציב,( מכיוון שהקינוח פרווה.. )ומעל חתיכות קטנות של תות שדה.

  10. ולסגור עם עוגיה מעל . זה יוצא מהמםםם וטעים אשששש, אצלי נחטפו!!